A title

Beylikdüzü Akü Fiyatları

Akü, mevcut elektrik enerjisini potansiyel kimyasal enerji şeklinde depolamak için en önemli sistemlerden biridir. Böylece araçların elektrik güç ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde karşılamalarını sağlar. Enerji depolama ortamı için enerji aktarım mekanizması olarak da bilinir. Akü sistemi, en basit haliyle, aracın kullanabileceği elektrik enerjisini sağlar. Bataryanın asıl amacı; Bunlar aracın motorunun yanı sıra marş, aydınlatma ve ateşleme sistemlerini harekete geçiren faaliyetlerdir. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akü imalat sektöründe de büyük gelişmeler oldu. Günümüzde özellikle otomotiv sektörünün gelişmesiyle birlikte üretilen aküler, elektrik enerjisini kimyasal enerji şeklinde depolayabilir hale gelmiş ve bu enerji gerektiğinde kullanılabilir hale getirilmiştir.

Ayrıca son teknoloji kullanılarak üretilen aküler sayesinde, bakım gerektiren geleneksel şarj ve deşarj değişimleri sırasında eskime ve yıpranmanın önüne geçilebilmektedir. Yeni üretilen akünün AGM teknolojisi ile akü çalıştırma işlemleri ile yüksek performans sağlanmaktadır. Bu teknoloji kullanılarak üretilen cihazlar, AGM pilleri olarak da bilinir. Batarya işletim sistemi ve süreci karşılıklı aktivasyon adımlarından oluşmaktadır. Çalışma adımlarına bakın; İlk olarak marş sistemi ışıkları etkinleştirecek, ışıklar yanacak ve kontak motoru çalıştırarak çalıştıracaktır. Beylikdüzü akü fiyatları ve kalitesi ile kullanıcılar için  oldukça önemlidir

Akü Türü Nedir?

Mevcut koşullar altında, çoğu motorlu taşıtta aküler  kullanılmaktadır. Akü yapımında kullanılan ve aynı zamanda anahtar bileşenler olan kurşun ve sülfürik asit, bu pillerin kurşun asit piller olarak adlandırılmasına izin verir. Batarya modelleri bataryanın kullanım alanına göre belirlenir. Otomotiv aküleri, sabit aküler ve çekiş aküler gibi gruplara ayrılırlar. Beylikdüzü akü fiyatları ve kalitesi ile adından söz ettiriyor. Aküler arasında en popüler ve yaygın olarak kullanılan olarak kabul edilebilir. Kurşun asit piller de ıslak ve kuru piller olarak gruplandırılır. Kuru akü denilince akla gelen ilk akü türü jel aküdür. Sıvı ve kuru piller arasında kullanılan ve insanlar tarafından sıklıkla tercih edilen akü türünün sulu pil olduğu söylenebilir.

Çekiş pilleri ve sabit piller de sıvı piller arasındadır. Sıvı pillerin kuru pillere tercih edildiğini gördük. Tercih edilme sebepleri arasında güvenilir bir yapıya sahip olmasıdır. Öte yandan, bu piller aynı zamanda çok enerji verimlidir. Çıkardıkları watt başına maliyet çok makul. Islak piller EFB piller olarak da bilinir. Daha az enerji tüketmesi ve yüksek kapasite vermesi nedeniyle diğer pillerden farklıdır. Bu nedenle otomobiller, golf arabaları, forkliftler, yatlar ve diğer kesintisiz güç kaynakları gibi alanlarda uygun maliyetlidir.

Uzun süre kullanıldığında akü boşalır. Araba geç kalktığı için enerjinin dışarı çıktığını kabaca anlayabilirsiniz ve bu durum genellikle araca binip marşa bastığınızda oluyor. Akünün bittiğinin bir başka göstergesi de araç çalıştırıldığında araç ışıklarının çalışmaması ve uyarı ışıklarının yanmamasıdır. Bitmiş bir akü tespit etmenin en basit yolu, sesli uyarının çalışıp çalışmadığını kontrol etmektir. Akü ölçer ile akü durumu kolayca anlaşılabilir.

Beylikdüzü akü fiyatları özelinde akü bittiğinde, normal çalışmaya dönmek için pilin yeniden şarj edilmesi gerekir. Akü şarj süresi 8 ila 2 amper arasında değişir. Doğru akü şarjı da önemlidir. Normalde, piller bir pil şarj cihazı ile kolayca şarj edilebilir. Akü şarj cihazı ile maksimum akü şarj süresi, normal koşullar altında 2 saattir. Araç yoldayken de akünün bitmesi mümkündür. Bu durumda başka bir araçtan güç alarak şarj işlemi yapmak mümkündür. Akü güçlendirici, bu gibi durumlarda işleri kolaylaştıracaktır. Akü kablosu akü güçlendiriciye bağlanır. Bu kablo daha sonra takviyeye ihtiyaç duyan araç ile aküsü bitmiş araç yan yana olacak şekilde birbirine bağlanır. Marş kablosunun kırmızı ucuna iki akünün terminallerine bağlanır. Daha sonra siyah kablonun sargıları – terminallerine bağlanır. Arabayı çalıştırırken, akü kademeli olarak şarj edilecektir.

Akü Şarj Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Beylikdüzü Akü Fiyatları

Beylikdüzü akü fiyatları, kullanılan akünün cinsine, sağlamlığına, kalitesine ve araç tipine göre değişiklik gösterebilir. Fiyatlar akü boyutuna, güç kapasitesine, çalışma süresine ve uyumlu araç tipine göre değişir. Ağır vasıta ve daha fazla enerji tüketen kamyonların ihtiyaç duyduğu enerjiye bağlı olarak akü seçimi çok önemlidir. Bataryanın farklı amper ve voltaj değerleri akü fiyatları için belirleyici bir faktördür.

Aynı zamanda akü markası da akü fiyatının belirlenmesinde büyük rol oynar. Günümüzde en popüler markalar, kullanıcılarına sundukları fırsatlarla kendilerini rahat hissettiren markalardır.  Ayrıca listedeki birçok akü  markasını özelliklerine ve fiyatlarına göre karşılaştırabilir, ihtiyacınıza ve bütçenize en uygun akü kolayca seçebilirsiniz. Beylikdüzü akü fiyatları modele ve kullanım bölgesine göre değişiklik göstermekte ve farklı firmalar tarafından kullanıcılara sunulmaktadır. Beylikdüzü akülerini sitemizden online olarak alabilirsiniz.