Beylikdüzü Oto Lastik

Beylikdüzü oto lastiği firması olarak sizlere son derece kaliteli bir şekilde hizmet veriyoruz. Lastik değiştirme ve lastik takma konusunda bir sorun ile karşı karşıya kaldığınız da bizim ile iletişime geçebilirsiniz. Kış Lastiği ıslak yollarda, yağmurda, karda, çamurda kuru ve buzlu yollarsa mükemmel bir performans sergiler. Kardan başka herhangi bir şey kara daha iyi tutunamaz. Bu nedenden ötürü yoğun kar yağışı olan yerlerde kar lastikleri sırt kanallarına kar doldurur ve bu şekilde kara tutunur bu da onun daha hızlı ve kolay hareket etmesini sağlar. Daha fazla su tahliyesi yapabilmeye yarayan ekstra dişlileri sayesinde suda kazıklamayı azaltır bu da yol tutuşunu iyilestirmeye yarar. Soğuk havalarda daha fazla güvenli oldukları için ve de esnekliklerini korudukları için yaz lastiklerinden daha zor bir şekilde yıpranırlar. Bu şekilde sizlere maliyet avantajı sağlamış olur. 

Lastik Ne İşe Yarar? 

Beylikdüzü oto lastik son derece kalitelidir. Yaz lastikleri genellikle yaz ve bahar aylarında kullanılıyor. Yaz lastiklerinin dişleri fazla yoktur. Bu yüzden asfalta yapışma gibi bir durum söz konusu olmaz. Rahat bir şekilde yol alabilirsiniz. Kaliteli lastikler iyi bir şekilde fren tutar. Kış Lastiği yağışlı olan ve soğuk olan havalarda aracın yol tutuşunu maksimum düzeyde tutabilmek için üretilmişlerdir. Üretimlerinde kauçuk malzemeleri kullanılır. Bu da aracın yol tutuşunu artırır. Lastik dişleri kış lastiklerinde daha fazladır. Bu sayede yere daha fazla çakılır ve araç yol tutuşu artar. Karlı ve buzlu yollarda yol tutuşunu arttırmak için desenli, derin ve çatallı bir şekilde yapılırlar. 

Kış Lastikleri Ne Zaman Kullanılır?

Beylikdüzü oto lastik sizlere kaliteli bir hizmet veriyor. Kış Lastiği hakkın da bilinen en büyük yanlışlardan bir tanesi de kış lastiğinin yalnızca karlı hava da kullanılabileceği yanılgısıdır. Bu kesinlikle doğru bir bilgi değildir. Kış lastikleri bütün kış sezonu boyunca kullanılmalıdır. Kış lastikleri karlı ve buzlu olan yollarda mutlaka kullanılmalıdır.

Lastik Kalitesi

Beylikdüzü oto lastik kaliteli bir şekilde hizmet veriyor. Araba tutkunları çok iyi bilirler ki Aracınız İster son model olsun ister harika bir motora sahip olsun araca uyum sağlamayan, sağlam ya da dayanıklı lastikleriniz bulunmuyorsa bu hiçbir işe yaramaz. Bir arabanın en temel parçası kesinlikle lastiklerdir. Lastikler arabanızın ayakları gibidir. Bu yüzden gerek hava koşulları gerekse kullanmış olduğunuz zemin yapısına uygun olması açısından oldukça önem arz eder. Hem yol tutuşları hem güvenlik açısından arabaları kullanırken verimin maksimum seviyede olması ve sürüş keyfinin öne çıkması için kaliteli lastikler tercih etmelisiniz. Tam da bu beklentilere yönelik olarak hepsi birbirinden farklı olmak şartı ile farklı tekerlek ve lastik tipleri bulunmaktadır. Bunlar arasında en yaygın kullanılan iki tanesi bulunmaktadır 4 mevsim lastiği ve yaz lastiği arasındaki farklar belirgindir. 

4 Mevsim Lastiği Ne İşe Yarar? 

Beylikdüzü oto lastik firmasından kaliteli bir şekilde hizmet alabilirsiniz. Öncelikle dört mevsim lastik nedir sorusunu merak eden kişiler tarafından oldukça sorulan bir sorudur. İsminden de anlaşılabileceği gibi dört mevsimde de bu lastik kullanılabilir. Fakat dikkat bu durum mevsim lastikleri arasında performans farklılıklarını da neden olmaktadır. 4 mevsim lastikleri hem yaz aylarında Hem de kış aylarına uygun koşullarda uyumlu özelliklere sahip olduğu için gelen genel anlamda ılıman iklimlerde Makul bir seçenek olarak kullanılabilir. Ancak bazı bölgelerde kaçınılmaz kazaların neden olabilir, bu yüzden yoğun kar yağışı olan yerlerde kış lastiğini tercih etmeniz gerekmektedir. 

Lassa 195/55R16 87H Greenways Oto Lastik Yaz

Pirelli 185/65R15 88T Cinturato P1 Verde Oto Lastik Yaz

Beylikdüzü oto lastik oldukça kaliteli bir firmadır. Doğru lastik seçmek son derece önemli bir konudur. Bu noktada yaşamış olduğunuz bölgenin hava koşullarını iyi bilmeniz gerekiyor. Eğer belli bir seviyenin altına düşen kış soğuklarının yaşandıği bir yerde yaşıyorsanız, mutlaka kış lastiklerini kullanmanız gerekiyor. Ancak ılık havanın etkili olduğu bir yerde yaşıyorsanız dört mevsim lastiklerini Tercih edebilirsiniz.

Dört Mevsim Lastiklerinin Avantaj ve Dezavantajları 

Lastiklerin Olumlu Tarafları

Beylikdüzü oto lastik kaliteli bir şekilde lastik hizmeti veriyor. Kaliteli lastiklerin en önemli özelliği sürücülerinin lastik değiştirme ve lastik alma masraflarından kurtarır. Lastik değiştirme gibi bir sorunla zaman kaybı yaşatmaz. 4 mevsim lastikler diğer lastiklerini oranla daha fazla dişlere sahip olduğundan dolayı uzun süreler boyunca kullanılabilir. Aracınızda yedek lastik takımı depolama imkânınız bulunmuyorsa dört mevsim lastik kullanmak son derece avantajlıdır. Bulunmuş olduğunuz coğrafyada sıcaklık kış aylarında – 5 derecenin altına düşmüyorsa Bütün sene boyunca bu lastikleri kullanabilirsiniz. Yaz lastikleri hava 7 derecenin altına düşmeye başladığı andan itibaren donma yapmaya başladığından dolayı 4 mevsim lastikleri kullanılamaz. Bu yüzden sorun yaratabilir. Firmamızdan online lastik hizmeti alabilirsiniz.