Esenyurt Oto Lastik

Esenyurt oto lastik son derece kaliteli bir şekilde lastik üretimi yapıyor. Lastiklerin kaliteli olması oldukça önemlidir. Kaliteli olan lastikler uzun süreler boyunca kullanılabilir. Yıpranma payı diğer lastiklere oranla daha azdır. Yol tutuşları daha iyidir. Araç sahiplerinin en çok önem verdiği konulardan bir tanesi kuşkusuz araçların bakımıdır. Elbette Araç bakımını pek çok aşaması bulunmaktadır. Bu aşamalarında her birinin önemi farklı ve ayrıdır.

Ancak araç lastiğinin önemi yola çıkıldığında anlaşılabilmektedir. Elbette lastikleri çeşitli mevsimlere göre farklı yollarda veya farklı hava koşullarına göre değiştirebilirsiniz. Ancak bu uygulamaya uyan kimseyi görmek biraz zordur. Günümüzde genel olarak bakıldığı zaman bu ayrımı görmekteyiz. Lastik çeşidi dediğinizde akıllara ilk olarak kış lastiği ya da yaz lastiği gelmektedir. Evet, bu açıdan lastikler pek çok işe yaramaktadır. Fakat bu da yeterli olmamaktadır, lastik bakımını doğru ve düzenli bir şekilde yaptırmak zamanında yaptırmak oldukça önemlidir. 

İç Lastikli Araç İle İç Lastiksiz Araç Türleri Arasında Bulunan Farklar Nelerdir? 

Esenyurt oto lastik kaliteli bir şekilde lastik hizmeti veriyor. Sizler de bu lastik hizmetinden yararlanabilirsiniz. Lastikleri genel olarak yaz ve kış aylarında iki farklı şekilde insanlar kullanırlar. Lastiksiz olan araçlar daha ekonomik ve kolay bulunurlar, konforsuzdururlar, ağırlardır. Lastikli araçlar ise ilk bakımından hafif, düşük hava basınçlı kullanılabilen, pahalı daha iyi yol tutuşu olan, yıpranması zor olan tekerlerdir.  Lastiklerinizden daha yüksek bir performans alabilmeniz için onları detaylı ve düzgün bir şekilde bakıma götürmeniz gerekmektedir. 

Lastiklerin Kaliteli Olmasının Önemi

Esenyurt oto lastik firması olarak sizlere kaliteli ve güven veren bir hizmet sunmaktayız. Lastiklerin değiştirilmesi, yenilenmesi, düzgün bir şekilde kullanılması gibi çeşitli konularda sizlere hizmet veriyoruz. Üstün teknoloji ürünü olan lastikler aracın zemine temas eden tek noktasıdır. Bu temas noktasının alanı her lastik için bir kartpostal büyüklüğünde olabilmektedir. Lastiğin en önemli işlevlerinden bir tanesini şöyle sıralanabilir;

Aracı ve bütün yükü taşımak ama aynı zamanda kalkış ve fren anında meydana gelen büyük transferini mukavemet göstermek oldukça önemlidir. Fren yapıldığı esnada veya Viraj alınırken motorun gerekli gücünü aktarma Lastikler için oldukça önemli bir konudur. Yönlendirme yapmak, yolun durumunu ve iklim şartları ne olursa olsun aracı büyük bir emniyetle yönlendirmek, pürüzlerin etkisini maksimum miktarda azaltmak, şoförün ve yolcuların kontrollerini sağlamak, onların can güvenliğini korumak, aracın uzun ömürlü olmasını sağlamak için yoldaki pürüzlerin etkisini azaltmak gerekir. 

Lastiklerin Aşınması Ve Ömrünü Etkileyen Faktörler Nelerdir?

Esenyurt Oto lastik firması olarak hasar gören ve yıpranan bütün lastiklerinizi tamir ediyoruz. Yeni lastikler ile aracınızı daha güvenli bir şekilde kullanabilirsiniz. Araçların kaliteli kullanımı lastikleri de etkiliyor. Lastikler sayesinde araç kullanılabiliyor. Kaliteli lastikler seçtiğiniz de daha uzun ömürlü kullanabilirsiniz. Lastikler yazlık ve kışlık olmak üzere iki farklı kategoriye ayrılıyor. Araçların özellikleri yani ağırlıkları ve güçleri sürekli olarak farklılık gösterebilir. Yolların güzergâhı, düz ya da virajlı olması. Yol kaplaması, bozuk satıh ya da düzgün satıhlı olmasıdır.

 Aracın mekanik durumu ön rot ayarı arka rot ayarı, frenler, amortisör durumu gibi pek çok durum göz önüne alınarak araç lastikleri tercih edilebilir. Lastiklerin basıncının ayarlı olması oldukça önemli bir konudur. Eğer lastiklerin basıncı düzenli değilse, lastikler daha çabuk ve düzensiz bir şekilde aşınmaya maruz kalabilir. Bundan başka istek dışı meydana gelen darbeler, kaldırıma vurma, yol kenarında çukurlara girme aracın mekanik bazı aksam ayarlarını bozulmasını ya da araçta tahribata neden olabilecek gibi lastiklerin içten hasar görmesine neden olabiliyor. Bu hasarı sonuçları Bazen çok kısa bir sürede çözülebiliyorken bazen uzun sürede kontroller edilmesi gerekiyor ve bu şekilde ancak çözülebiliyor. 

Lassa 195/55R16 87H Greenways Oto Lastik Yaz

Pirelli 185/65R15 88T Cinturato P1 Verde Oto Lastik Yaz

Esenyurt oto Lastik sizlere son derece kaliteli bir şekilde hizmet veriyor. Lastiklerin kaliteli olması oldukça önemlidir. Kış lastiği, araçlar için büyük bir öneme sahiptir. Özellikle kış ayları içerisinde kullanılmış olan bu lastikler araçların kaymasına engel oluyor. Kış lastikleri ülkemizde kullanılması zorunlu olan kurallardan bir tanesidir. Bu lastikler kış ayları içerisinde kullanılmadığı zamanlar yetkili kişiler tarafından ceza yazılabilir. Kış lastiklerinin dişleri daha sağlamdır. Bu dişliler sayesinde kar ve buz gibi yerler de kayma yapmazlar yol tutuşları daha sağlamdır. 

Kış Lastikleri 

Lastiklerin Avantajları Nelerdir?

Esenyurt oto lastik firması olarak pek çok avantaj sağlıyoruz. Lastiklerin ömürleri uzun olabilmesi için düzenli bakım yapılarak kullanılmalıdır. Lastikler kaza yapma riskini azaltır. Kış aylarında kayma yapmaz iken yaz aylarında kullanılan farklı türleri hızlı gitmenizi sağlar. Sitemizden online olarak hizmet ve bilgi alabilirsiniz.