195 55 R16 Oto Lastik Fiyatları

Kışlık lastik ne zaman takılır?

195 55 R16 Oto Lastik Fiyatları

195 55 R16 Oto Lastik Fiyatları Teknolojinin günümüze ulaştırdığı hayatımız kolaylaştıran gideceğimiz adrese daha kısa sürede ulaşmamızı sağlayan en önemli icatlardan biri de elbette ki otomobildir. Otomobilin de en önemli parçalarından biri olan lastik seyahat esnasında güvenliğimizi konforumuzu sağlamaktadır. 195 55R16 oto lastikleri sayesinde yolculuklarınız daha güvenli ve konforlu geçsin.

Lastik Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

195 55 R16 Oto Lastik Fiyatları
195 55 R16 Oto Lastik Fiyatları

Lastik alırken Öncelikle alacağımız lastiğin yapım tarihine bakıp son bir ya da iki yıl içinde yapılmış olan lastikleri almaya özen gösterilmelidir. Daha sonra alınacak olan lastiğin araçla uygunluğuna, lastiğin dişlilerinin kullanılacak olan mevsime uygun kalınlıkta olmasına, lastiğin yapımında hangi malzemelerin kullanıldığına dikkat edilmelidir.

195 55 R16 Oto lastik sayesinde siz değerli müşterilerimiz seyahat esnasında huzurlu konforlu güvenli seyahat ederek ulaşmak istediğiniz adrese daha hızlı ve daha mutlu bir şekilde ulaşabilirsiniz. Böylelikle lastiğim çabuk yıpranır, beni yolda bırakır, arabam sendeler derdine düşmenize gerek kalmadan yolculuk yapacağınız adrese rahatlıkla odaklanabilirsiniz. Tüm araç tiplerine uygun ebatlarda lastiklerimiz bulunmaktadır. Kaliteli, dört mevsim tüm hava koşullarına karşı dayanıklı lastiklerimiz sayesinde yolculuğunuzu rahat ve konforlu bir şekilde yapmanız sağlanmaktadır.

 Oto Lastik Özellikleri

195 55 R16 oto lastikleri kord bezi, çelik teller, kauçuk ve benzeri  farklı kimyasal maddelerin birleşimi ile elde edilir. Üretilen bu dış cephe lastik içerisinde ise basınçlı hava veya gaz bulunmaktadır. 195 55 R16  oto lastik kullanılan araca göre pek çok sayıda ebat, tip ve farklı fiyat seçenekleriyle müşterilerine sunulmaktadır. Araç lastiklerinde pek çok model bulunmaktadır. Yaz lastikleri, kış lastikleri, dört mevsim lastikleri, mevsimsel otomobil lastikleri, 4×4 lastikleri, hafif ticari araç ve ağır vasıta lastikleri gibi çeşitlilik bulunmaktadır. Ve yine çapraz katlı lastikler, radyal lastikler, tubeless ve tube , type lastik çeşitleri de bulunmaktadır.

Aracınızla ister şehir içi olsun ister şehirlerarası olsun fark etmez güvenli ve konforlu bir yolculuk yapmak istiyorsanız içinde bulunmuş olduğunuz mevsimin hava şartlarını da göz önünde bulundurarak aracınıza o mevsime uygun lastikleri taktırarak kullanmak büyük önem taşıyor. Böylelikle hem seyahat esnasında oluşabilecek sıkıntıları en alt seviyeye indirgemiş olursunuz hem de araç sürüşü esnasında otomobilinizde daha rahat edersiniz. 195 55 R16 oto lastikleri sayesinde araç sürüş konforunuz değişsin.

 Yaz Lastiği

Kış mevsimi dışında kalan tüm mevsimlerde gönül rahatlığıyla yaz mevsimi lastikleri kullanılabilir. Yaz lastiklerinin dış yüzeyinde bulunan bloklar kış lastiklerine göre daha kısa ve kalın üretilmiştir, uzunlamasına kanallar bulunmaktadır ve daha az oyuğa sahiptir. Ayrıca aracınızın yola sürtünme kuvvetini azalmasıyla yakıt tüketimi yapabilirsiniz.

 Kış Lastiği

Kış lastikleri kauçuk adı verilen bir malzemeyle üretilmektedir. Böylelikle aracın yol tutuşu artmaktadır. Zorlu kış şartlarında kar, dolu buz gibi kaygan madedelerin zemini kayganlaştırarak aracımızın kayıp yoldan çıkmasına sebep olmaktadır. Kış mevsimine taktıracağınız kış lastikleri aracınızın kayıp yoldan çıkmasını en aza indirgeyerek sizlerin kış aylarında da güvenli ve huzurlu bir yolculuk yapmanızı sağlamaktadır. Böylelikle kayıp kaza yapma riskiniz en aza indirgenmiş olacaktır. 195 55 R16 kış lastikleri sayesinde kış aylarında da güvenli yolculuk yapabilirsiniz.

 

Bizi Instagramdan Takip Edebilirsiniz: istanbullastikshop

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir