Agm Akü Fiyatları

İnci Akü Fiyatları

Agm Akü Fiyatları

Agm Akü Fiyatları nedir, sorusunun cevabı şöyledir: Kuru akü olarak da isimlendirilen akü türüdür. Sıvı ve jel akülere kıyasla daha hafif yapıdadır. Agm akü özellikleri arasında en önemlisi ise soğuk havalarda üst düzey performans göstermeleri ve çabuk şarj olmalarıdır. Agm akü, kendi şarj aleti ile şarj edilmelidir. Şarj edilirken ortamın hava alıyor olmalıdır ve sıcaklığın 49 derecenin üzerine çıkmaması gerekir. Oldukça çabuk şarj olan Agm aküler tamamıyla deşarj olmadan şarj dolumları yapılmalıdır. Akülerin her biri değişik özelliklerdedir ve üretim biçimleri de birbirinden değişiktir. Çeşitli araçları çalıştırmak için gereksinim duyulan akülerin potansiyelleri değişiktir.

Agm Akü Fiyatları
Agm Akü Fiyatları

Agm akü bilhassa otomobillerde en çok tercih edilmekte olan akü türevleri içindedir. Arabaların çalışması için aküler vazgeçilmezdir. Arabanız veya aküyü kullanacağınız makinenin özelliklerine uygun aküleri bütçenize uygun biçimde seçerek istemiş olduğunuz performansı alabilirsiniz. Örnek olarak akülü bisiklet, yat gibi üst düzey performans isteyen araçlar 200 amper Agm akü ile çalışır. Binek ve hafif ticari taşıtlarda 72 amper Agm akü kullanılabilir. Akü türevleri arasında Agm deep cycle akü seçeneğini de bulabilirsiniz. Aracınız için uygun modeli bulmak için incelemeler ve kıyaslamalar yapabilirsiniz.

Aküler bittikçe doldurulabilir. Agm akü şarj cihazı ile dolum yapabilirsiniz. Akülerin kullanım yıllarını uzatmak ve tam performansta kullanılmasını sağlamak için düzenli olarak Agm akü bakımı yaptırmalısınız. Agm akü fiyatları akülerin özelliklerine, potansiyellerine ve markalarına göre farklılık gösterir. Akü haznesinin ölçüsü da Agm akü fiyatları nı etkileyen etkenler içindedir.

Agm Akü Nedir? Ne İşe Yarar?

Akülü küçük arabalarda, akülü tekerlekli sandalyelerde motor ve karavanlarda kullanılabilir. Agm start stop akü sayesinde motorunuz gereksinim duyulduğunda çalıştırılıp kullanılmadığı vakitlerde durdurulabilir. Araba içlerinde radyo, aydınlatma veya kilit sistemlerinde kullanılır. Dizel ya da benzinle çalışan araçlar için makuldür. Akü kutup başları akmaya karşı korumalı contayla korunur. Her çeşitli iklim ve yol koşullarında en yüksek performansla çalışır.

Agm start stop akü 80-90 bin kerelik motor çalışma özelliğine sahip olup son derece uzun ömürlüdür. Tüm araçlara uygun seçenekleri mevcut olmaktadır. Alaşımlı ızgara ve çabuk şarj olma özelliğine sahip olmaktadır. Sarsıntı ve titreşimlere karşı mukavemetlidir. Güvenilir kilitli kapak sayesinde bakım ve kontrol gerektirmez. Çevreye zarar verebilecek karbon salınımı son derece düşük miktardadır. Doğa dostu ürünlerdir. Yakıt tasarrufu sağlamaya yardım eder. Bu tasarufla birlikte AGM akü fiyatları çok daha uygun görülmektedir.

Agm Akü Modelleri

Kaliteli ve iyi bir  performans sağlayan Agm aküler kullanım emirlerine uygun biçimde tercih edildiğinde bu akülerin ömrü ortalama 4-5 sene kadardır. Bu aküler diğer akü türlerinden değişik çalışırlar. Pek çok yönden daha kullanımı kolay ve avantajlı akü türevleridir. Fakat yol koşulları ve aşırı sıcaklar kullanım ömrünü negatif yönde etkileyen etkenlerdendir. Agm Akü ömrü süresini uzatabilmek için düzenli ve düzenli bir biçimde bakımını yaptırmalı ve kontrol ettirilmelidir. Bir akünün ömrünü belirleyecek olan en mühim etken marşa basma rakamları ve dış şartların etkileridir. Bu etkiler AGM akü fiyatları bandını da etkilemektedir.

Çok sıcak havalarda akü tüketimi daha suretlidir. Yaşanılmakta olan bölgenin iklim koşullarına uygun aküler kullanılması akü ömrünün uzatılmasında etkili bir rol oynar. Soğuk hava koşullarında en üstün performans sunarlar. Aşınmaya karşı mukavemetlidir. Agm jel akü sülfürik asidin jel kıvamında olup ve silika boncuklar tarafından emilerek üretilen akü türüdür. Yani içerisinde bulunan elektrolitler jel kıvamındadır. Böylelikle akma dökülme tehlikesine karşı fazladan koruma sağlar. Derin deşarj özelliğinden kaynaklı kullanım artısı sağlar. Özellikle yüksek ısılara karşı mukavemetli bir yapıya sahip olarak tanımlanır.

Kullanım alanı olarak en fazla tekneler, karavanlar, golf araçları seralar, jeneratörler, ambulanslar, savunma sanayi araçları, transpaletler, yer temizliğini yapma makineleri, telekomünikasyon sistemleri, tekerlekli sandalyeler ve mobil dükkânlar sayılabilir. Agm jel akü içine su ya da diğer herhangi bir sıvı eklemeye gerek bulunmamaktadır. Kullanım potansiyeli son derece yüksek olup aşağı yukarı yüzde 80 civarındadır. Bu potansiyeli ile birlikte AGM akü fiyatları oldukça performanslı olmaktadır.

 

Bizi Instagramdan Takip Edebilirsiniz: istanbullastikshop

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir