EXİDE AKÜ

EXİDE AKÜ

EXİDE AKÜ, Akü seçimi oldukça önemli olup arabanın yolda kalmasını önlediği gibi performansını da artırmasında yardımcı olur. Günümüzde birçok model ve özelliklerde akü çeşitleri mevcuttur. Araba alırken ilk baktığımız ilk sorduğumuz nokta motordur. Aküsü biten bir arabanın motoru kaç beygir olursa olsun sizi bir yere götürmez.  O yüzden motor kadar aküde önem arz etmektedir. Kullanılan malzemenin iyi oluşu bakımı önemlidir. Exide akü fiyatları özelliklerine göre farklılık göstermektedir.

EXİDE AKÜ
EXİDE AKÜ

Akü Seçimin Önemi

Sadece araçlarda değil hayatın her alanında yer almaktadır. Örneğ’in elektrikli sandalye,  motosiklet, deniz araçları, ağır vasıta araçları, iş makineleri( greyder, dozer) enerji verici sistemler gibi akünün geniş bir kullanım alanı vardır. Tecrübeli personelleriyle bu sektörde gerek ürün çeşitliliği gerekse hizmet anlamında  iyi olan Exide akü fiyatları araştırması ile siz de bu akülere ve özelliklerine kolayca ulaşabilirsiniz

AKÜ ÇEŞİTLERİ

Akü çeşitleri şu şekildedir;

  • Exide Marin Akü
  • Bas Akü. Marinn Akü Otomobil minibüsler de kullanılmaktadır

EXİDE AKÜ’NÜN ÖZELLİKLERİ

12 Volttur. 207 ila 276 mm uzunluklarına sahiptir. Genişlik 175 mm’den 518 mm’ye kadar varmaktadır. Islak ve kuru olarak iki türü mevcuttur.

Kuru Akü; herhangi bir su ya da asit eklemeye gerek olmayan kapalı akülere denilmektedir. Exide akü fiyatları seçimini yaparken akü modellerine detaylıca bakmak ve uzman desteği almak önemlidir.

SULU AKÜ ÇEŞİTLERİ

  • Bakımı yapılan akü (Buşon adında eleman kapağı bulunmaktadır ve su eklenir)
  • Bakımı yapılmayan akü şeklinde iki’ye ayrılmaktadır.

Sulu akü kontrolleri yapılırken mutlaka elektrolit seviyesine de  bakılmalıdır. Çünkü kaza yapıldığı zaman aküdeki elektroit sızıntısı olabilir ki buda büyük bir risk teşkil eder. Günümüzde Exide akü fiyatları araştırmak istediğinizde bu konuda uzman desteği ve internet üzerinden kolayca araştırma yapabilirsiniz.

AKÜ SEÇİMİ

Akü seçimi yaparken arabanızın marjına göre seçmelisiniz. Ancak kullanıcı yorumlarından yola çıkmanız da size artı getirecektir. Çünkü müşteri memnuniyeti sağlayan bir firma güven kazanmış demektir. Ayrıca kaliteli bir ürün alırsanız size sürekli masraf çıkarmayacaktır

PEKİ NASIL ÜCRETLENDİRİLMEKTEDİR?

Fiyatlandırmada en büyük unsur Amper değeridir. Seçim yaparken göz önünde bulundurulmalıdır Amper değeri arttıkça ücretinde de doğal olarak artış meydana gelmektedir.  Her şeyde olduğu gibi akü de de aynı yani markadan markaya göre değişir.

EXİDE JEL AKÜ ÖZELLİKLERİ

Denizciliğin sembolü olan prestij ve güven sertifikalardan GERMAN LlOYD SERTİFİKASINI ALMIŞTIR.
* Diğer akülerden bir farkı da yüzde yüz deşarj imkanı sağlar Aynı zamanda kullanmadığınızda bile örneğin 5-6 ay hiç kullanmadınız farzedin yüzde 80  yada 1-2 yıl sonra kullanacaksınız o zaman  bile yüzde yetmiş yetmişbeş oranında dolu olarak bulursunuz.

* Soğuklarda soğuk başlangıç özelliğinin olması büyük avantaj

* Zorlu arazilerde yokuş yukarı çıkışlarda titreşimin yoğun olduğu bu yerlerde çok çok rahat tercih edebilirsiniz. Arabaların elektrik ihtiyaçlarını karşılamada çok güvenilirdir Bu yüzden de arazi araçları, inşaat araçları  ve gemilerde kullanılır. 16 Amper den 240 Amper e kadar kapasitesi vardır.

EXİDE TRAKSİYONEL JEL AKÜ

Bakım gerektirmeyen Alman  Exide Motive Power tarafından geliştirilen yüksek raf ömürlü eşsiz performansa sahip aynı zamanda üstün teknoloji ile donatılan ocak, fırın, klima gibi cihazlarda da kullanılan  bir aküdür. Traksionel jel aküler 6 volt 106 Amper 6 volt 270 Amper,12 volt 55 Amper  12 volt 196 Amper kapasitelerine sahiptir.

 

Bizi Instagramdan Takip Edebilirsiniz: istanbullastikshop

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir