Jel Akü Fiyatları

Jel Akü Fiyatları

Jel aküler, oldukça performansı yüksek ve başarılı neticeler elde etmek için uygun olan ürünlerdir. Kullanım alanlarına göre jel akü fiyatları periyotları da farklılık gösterebilen jel akü türevleri, son derece özel ve kuvvetli olan ürünlerdir. Bu aküler telekomünikasyon ile ilgili  sistemler üzerinde alarm sistemleri, aydınlatma ve rüzgâr enerjisi üretim alanları gibi birden fazla farklı alanda kullanılmakta olan jel aküler, kuvvetlerine göre performans sunabilmektedir.

Sızdırma, gaz çıkışı gibi negatif hallerin yaşanması ise, pek sık karşılaşılan bir durum değildir. Jel aküler özellikleri gereği oldukça mukavemetli olan ürünlerdir. Dış alanda da kullanıma imkân tanıyan jel akü türevleri kullanıcılar tarafından da yoğun ilgi görmektedir. Son derece yüksek teknoloji ile üretilmiş olan jel aküler, doğru sıcaklık sağlandığında uzun raf ömrü sayesinde de değişik tepkimelere girmez ve rahatça kullanılabilir. Bu oldukça önemli özelliklere nazaran jel akü fiyatları oldukça uygundur.

Jel Akü Fiyatları
Jel Akü Fiyatları

 Kullanım Alanlarına Göre Jel Akü Modelleri

Jel aküler ve sulu aküler arasındaki en mühim farklardan biri verimliliktir. Jel akü içerisinde bulunan elektrolitlerin jel kıvamında olması sebebi ile dış şartlara bağlı sıcaklık değişimlerinde dahi çok verimli biçimde çalışabilirler. Akülerin değişik amperlerde olması, kullanım alanlarına göre farklılık gösterir. En yaygın jel akü çeşidi 100 amper jel akü olmaktadır.

Piyasada daha fazla 12 volt jel akü kullanılmakta olup, amper ise bahsetmiş olduğumuz kullanım alanlarına göre artar veya azalır. Amper rakamı ise saat ile orantılıdır. Örnek olarak; 12 Voltluk 105 Amper Jel Akü ile saatte bir Amper kuvvet çeken bir lamba kullanır ise, 105 saat akünün kullanabileceği manasına geliyor. Piyasada çok değişik amperlerde jel akü türevleri bulunuyor. Bu durum jel akü fiyatları konusunu çeşitlendirmektedir.

Akü seçimlerinde en mühim şey verimlilik ve kullanım ömürleridir. Sulu akülerin aksine Jel akü kullanımı çok daha uzundur. Jel akülerde bulunan üretim potansiyelleri, sulu akülere göre çok daha yüksektir. Oran bazında aşağı yukarı yüzde 75 daha üst düzey performans gösterirler. Bu performansın yüksek olması, jel akülerin daha fazla yenilenebilir enerji kaynaklarında kullanılması yönünden daha fazla tercih edilebilir hale gelmesi demektir. Bu kaynaklara örnek göstermek gerek görülürse denizcilik sektörü, rüzgâr ve güneş enerjisi düşünülebilir. Bu sebeple son dönemde sulu aküler yerine jel aküler bilhassa tercih edilmektedir. Nu durum jel akü fiyatları bakımından etkilemektedir.

 Jel Akü Modelleri

Değişik amper kuvvetlerine sahip olan jel akü türevleri doğru alanlarda tercih edildiğinde son derece üst düzey performans alınması mümkündür. 7 amper jel akü, alarm sistemleri gibi daha az performansa gereksinim duyulan alanlarda uzun ömürlü kullanım sağlanabilmektedir. Jel aküler, silikon jel teknolojisi ile üretildiği için son derece kuvvetli ve uzun ömürlü performans sağlar. 22 amper jel akü ve 24 amper jel akü türevleri sulu akülere kıyasla çok daha kuvvetli performans sergilemektedir. Değişik şartlara ve ısı değişimlerine mukavemetli olan jel aküler sergilemiş olduğu üstün performans ile oldukça mukavemetli ve kullanımı kolay olan ürünlerdir.

Jel Akü Kullanım Ömürleri

Jel akü kullanım ömrü, sulu aküler ile karşılaştırıldığında çok daha uzun zamanlı performans sergileyen türevlerdir. Özel ve ileri teknolojiler ile üretilen jel akü türevleri kullanım alanlarına İdeal olacak biçimde ve en kuvvetli performansın alınabilmesine imkân tanıyan alanlarda kullanılmalıdır. Jel aküler, açık alan ve çeşitli hava şartlarına mukavemetli dış yapısı ve uzun zaman kullanım olanağı sağlayan ürünler oldukları için birden fazla kullanıcı tarafından yoğun bir biçimde talep edilmektedir. Kullanım alanları son derece geniş alanlara hitap etmekte olan jel aküler, yapıları ve avantajlı olan birden fazla özelliğiyle diğer akü modellerinden daha göz önünde olabilmeyi başarabilmektedir.

 

Golf araçları, endüstriyel alanlar, alarm sistemleri, solar panel sistemleri gibi birden fazla değişik alanda kullanıma imkânı bulunuyor.  Jel akü türevleri, yüksek kuvvet ve sergilemiş olduğu üstün başarılı performansı sebebi ile kullanıcılar tarafından oldukça memnuniyet belirtilen ürünler olmayı başarmıştır. Kullanım ömürleri oldukça uzun olmasına rağmen jel akü fiyatları oldukça uygundur.

 

Bizi Instagramdan Takip Edebilirsiniz: istanbullastikshop

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir