Lastik Fiyatları

Lastik basıncı neden düşer

Lastik Fiyatları

Lastik Fiyatları İnsanların bugün bir yerden bir yere giderken eğer yürüyerek gitme koşulları yok ise o zaman araç kullanmaları kaçınılmaz hale geliyor. İster toplu taşıma aracı olsun, ister kişiye özel şahsi araç olsun bu araçlar çok farklı parçalardan oluşuyor. İşte o parçalardan bir tanesi de lastiklerdir. Lastikler olmadan araçlar hareket etmez. Son derece hayati önem arz eden ürünlerdir. Kimi zaman mevcut aracın üzerinde gelen lastik kullanılmaz hale gelir. Lastiğin değişmesi gerekir. Bu da acaba  lastik fiyatları nedir sorusunu beraberinde getirir. İşin ekonomik boyutunu da hiçbir zaman es geçmemek gerekir.

Araç Lastik Çeşitleri Nelerdir?

Lastik Fiyatları
Lastik Fiyatları

Adım adım giderek lastik fiyatları hakkında bilgi vermeden önce lastik fiyatlarını son derece etkileyen unsurlardan olan lastik türleri hakkında bilgi vermek gerekir. Bu noktada kullananların son derece iyi bildiği gibi çok değişik lastik türleri vardır. Bunların en başında birçok insanın tercihi olan 4 mevsim lastikler gelir. Bu lastikler adından da net bir biçimde görülebileceği gibi tüm mevsimlerde kullanılabilen lastik türleridir.

Bir diğer lastik türü yaz lastiği adı verilenlerdir. Yaz lastikleri özel üretim olan ve aşırı sıcak havalarda üst düzey dayanım gösteren lastik türleridir. Sürekli yüksek sıcaklığı olan kentler için doğru bir seçimdir.  Kış lastiği olarak adlandırılan lastiklerde de tam tersi bir durum vardır. Bu tür olan lastikler de kar, buz tipi gibi her türlü zorlu hava koşuluna dayanım gösteren lastik türleridir. Bu lastiklerin dışında ayrıca 4*4 lastikler ve Run flat tarzı olan lastikler de ülkemizde sürekli olarak kullanılan lastik türleridir.

Lastik Alırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yine lastik fiyatları hakkında bilgi vermeden önce bir diğer önemli olan olgu hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. O ise lastik alırken bilinmesi gereken hususlardır. Kesinlikle işin ekonomik boyutu önemli olmakla beraber alınan lastiğin kalitesinden emin olunmalıdır. Bilinen ve güvenilir markaların lastikleri alınmalıdır. Eğer ilk defa kişi tek başına lastik alacak ise iyice bir araştırma yapmalı ve nihai kararı ona göre vermelidir. Bilinen güvenilir markaların lastikleri tercih edilmelidir. Tüm bunlardan daha önemli olan bir diğer husus ise ne tür bir lastiğe gereksinim duyuluyor ise ona uygun lastik alımı yapılmalıdır. Alınan lastiğin garantili satıldığından emin olmak gerekir.

Lastik Fiyatlarını Belirleyen Unsurlar Nelerdir?

Lastik fiyatları  lastiğin tipi ve çeşidine göre değişir. Lastik fiyatlarını belirleyen en temel unsurlar bunlardır. Lastiklerin fiyatları son derece geniş bir skalada yer alır. Lastiklerin üzerinde A,B, H, T gibi karakterler yazar. Bunun anlamı ise o lastiğin ısıya karşı mukavemetini gösteren bir durumdur. O yüzden örneğin yaz lastiği A tipi olan ile yaz lastiği T yazan arasında fiyat farklılıkları olabilir. Zira hem üretim hem de özellikleri farklılaşır. Bu da fiyatlara yansır. Ayrıca üreticisi olan firmanın fiyat politikası, satıldığı yer, tek ya da toplu alımlar olması fiyatları değiştirir. İthal olan lastiklerin fiyatları döviz kuruna göre değiştiğinden farklılaşır. Kampanya dönemlerinde ise lastik fiyatları çok daha uygundur. Ödeme için farklı ödeme seçenekleri vardır.

 

Bizi Instagramdan Takip Edebilirsiniz: istanbullastikshop

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir